Patrycja Juszkat

Nazywam się Patrycja Juszkat. Ukończyłam edukację w zakresie psychoterapii systemu Wewnętrznej Rodziny (Internal Family Systems, w skrócie IFS) i prowadzę sesje indywidualne w tym nurcie.

Moją pracę superizuje dr Michał Jasiński, certyfikowany nauczyciel Coherence Psychology Institute. 

Jestem również mediatorką specjalizującą się w sprawach rodzinnych, członkiem Stowarzyszenia Mediatorów Sądowych, konsultantką kryzysową udzielającą pierwszej pomocy psychologicznej oraz założycielką Pracowni Dobrych Relacji.

Specjalizuję się w pomocy osobom doświadczającym trudności w relacjach, komunikacji oraz regulacji emocji. 
 
Pracuję z osobami mieszkającymi w różnych zakątkach świata, w języku polskim oraz włoskim, podczas indywidualnych sesji telefonicznych oraz online. 
 

W swojej pracy wykorzystuję elementy Systemu Wewnętrznej Rodziny (IFS), Terapii Koherencji, Terapii Skoncentrowanej na Emocjach dla Par (EFT),  Porozumienia bez Przemocy (NVC), Rodzicielstwa Bliskości, Self-Reg oraz Mindfulness.

Prywatnie jestem żoną oraz mamą 11-letniego chłopca.

Odkąd pamiętam fascynują mnie języki obce. Posługuję się angielskim, włoskim, hiszpańskim oraz francuskim. Dzięki Sue Johnson, twórczyni terapii skoncentrowanej na emocjach dla par, odkryłam  wielką miłość do tanga argentyńskiego, które tańczę razem z mężem. 

Uwielbiam się uczyć. W wolnych chwilach szukam nowych inspiracji, książek, szkoleń i warsztatów. Relaksuję się na macie ćwicząc yin yogę oraz grając na ukulele. Kocham kuchnię tajską oraz dobrą kawę o poranku.

 

O tym, co dla mnie ważne

Zawsze chciałam stworzyć takie miejsce, w którym można poczuć się bezpiecznie i komfortowo. Doskonale rozumiem jak trudno jest czasem poprosić o pomoc, napisać wiadomość lub zadzwonić. Nieraz na pierwszej konsultacji słyszę „potrzebowałam kilku tygodni/ miesięcy, żeby zebrać się na odwagę”. Wiem z doświadczenia, że nie zawsze są też warunki , żeby porozmawiać w przytulnym, spokojnym miejscu. Niektórzy klienci łączą się ze mną z samochodu, parkingu, ławki w parku. Tym bardziej jest dla mnie ważne, aby zapewnić taką atmosferę, w której można czuć się swobodnie. Nie oceniam, nie krytykuję, nie przerywam. Jestem z natury ciepłą osobą i to słowo chyba najczęściej pojawia się w opiniach moich klientów. O swojej pracy myślę jako o spotkaniu człowieka z człowiekiem, serca z sercem. Tak po ludzku.

Bardzo cenię sobie odpowiedzialność- swoją pracę poddaję stałej superwizji dr Michała Jasińskiego, certyfikowanego nauczyciela Coherence Psychology Institute . Odbyłam również własną, dwuletnią terapię w nurcie IFS oraz terapii koherencji.

Nieustannie dbam o poszerzanie swoich kompetencji. Biorę udział w międzynarodowych szkoleniach, dzięki którym stale rozwijam swoją wiedzę, doświadczenie oraz warsztat.

W swojej pracy stawiam na rezultat. Korzystam z praktycznych, opartych na badaniach i przede wszystkim skutecznych metod radzenia sobie z trudnościami. 

 

+48 796 236 306 / kontakt@patrycjajuszkat.com